سنگ ایران بازار توافق روسیه آمریکا

سنگ: ایران بازار توافق روسیه آمریکا تحریم ها عربستان دونالد ترامپ

گت بلاگز اخبار فرهنگی و هنری برخی با تهیه ویلا و ماشین جهت کارگردانان بازیگر می‌شوند

بازیگر سریال “شهرزاد ۳” گفت: با وجود این که بازیگران با تهیه ویلا، ماشین و اعمال ناشایست وارد کار شده است اند ما انتظار داریم که خروجی اثر مثبت باشد؟. کسانی که

برخی با تهیه ویلا و ماشین جهت کارگردانان بازیگر می‌شوند

برخی با تهیه ویلا و ماشین جهت کارگردانان بازیگر می شوند

عبارات مهم : سریال

بازیگر سریال “شهرزاد ۳” گفت: با وجود این که بازیگران با تهیه ویلا، ماشین و اعمال ناشایست وارد کار شده است اند ما انتظار داریم که خروجی اثر مثبت باشد؟. کسانی که به تازگی به سراغ بازیگری می آیند دغدغه هنر ندارند بلکه با دغدغه ای می آیند که از گفتن آن شرم دارم.

میانه های راه جهت سریال شهرزاد ۳ شخصیتی به داستان مهم این سریال اضافه شد که شاید تا آن لحظه هیچکس انتظار ورودش را نداشت. مجید سعیدی بازیگر با سابقه سینما در این سریال در کاراکتر الیاس حضوری قدرتمند داشت و در انتها به یکی از کاراکترهای کلیدی شهرزاد ۳ مبدل شد.

سعیدی فعالیت خود در عرصه بازیگری را از آموزش در کارگاه های امین تارخ شروع کرد. از جمله کارهای وی می توان به سریال “کهنه سوار” به کارگردانی اکبر خواجویی، “هویت” به کارگردانی مهدی ودادی، “پس از سالها” به کارگردانی اکبر خواجویی، “ارمغان تاریکی” به کارگردانی جلیل سامان، سریال “پرانتز باز” به کارگردانی کیومرث پور احمد و مجموعه تلویزیونی میکائیل به کارگردانی سیروس مقدم اشاره کرد.

برخی با تهیه ویلا و ماشین جهت کارگردانان بازیگر می‌شوند

وی کار خود را از عرصه تئاتر با نمایش “شبی در تهران” به کارگردانی “گلاب آدینه” و “فولاد هرگز زنگ نمیزند” به کارگردانی “زری اماد” شروع کرد که این دو اثر از کارهای شاخص وی در عرصه بازیگری تئاتر محسوب می شود.

این بازیگر سینما آخر با فیلم سینمایی “محیا” به کارگردانی اکبر خواجویی در سال ۱۳۸۶ راهی جشنواره فیلم فجر و بعد از آن سینماها شد و بعد از آن در آثار متفاوتی به ایفای نقش پرداخت.

خبرگزاری میزان در گفت و گویی تفصیلی با سعیدی به شرح و بررسی چگونگی ایفای نقش الیاس در شهرزاد ۳ پرداخته است.

از شهرزاد سه بگویید و اینکه چگونه به این پروژه اضافه شدید؟
سعیدی: سریال شهرزاد دو فصل رویایی را پشت سر گذاشته بود و خوشبختانه استقبال مردم از این اثر بسیار خوب بود و هنگامی که صحبت بر سر ساخت فصل سوم این اثر شد، بدون شک هر بازیگری دلش می خواست در این سریال به ایفای نقش بپردازد.

یعنی تنها علت پذیرش اثر موفقیت این سریال نزد مردم بود؟
سعیدی: سریال شهرزاد نه تنها در کشور عزیزمان ایران بلکه در میان ایرانیان خارج از کشور نیز بازتاب فوق العاده ای را داشت بعد به همین واسطه بازی در این اثر در ابتدا به امر جهت من افتخاری بزرگ بود.

تا آنجایی که اطلاع داریم در ابتدا قرار نبود نقش شما تا این حد کلیدی باشد. درست است؟
سعیدی: بله دقیقاً. بازیگری از نظر من یک شانس است و من هم تماسی از دستیار کارگردان سریال شهرزاد داشتم مبنی بر اینکه نقشی کوتاه در این سریال وجود دارد و از من به عنوان بازیگر مهمان دعوت شد.

شاید نقش شما در همان حد میهمان باقی می ماند. چه شد که آن را در همان ابتدا قبول کردید؟
سعیدی: من جهت حضور در سریال شهرزاد ۳ ریسک بزرگی کردم لیکن بعد از ۲۵ سال سابقه بازیگری می خواستم در چند سکانس کوتاه به ایفای نقش بپردازم که شاید در سریال شهرزاد با آن وسعت دیده نمی شد ولی من این ریسک را پذیرفتم لیکن به لحاظ روانشانسی حسن فتحی را می شناختم و می دانستم وی فردی بسیار باهوش است و اگر من کارم را به درستی انجام دهم قطعاٌ حضورم در اثر پررنگ تر خواهد شد که اینگونه هم شد.

می خواهید بگویید که فتحی جهت شما نقش بیشتری نوشت؟
سعیدی: همین طور هست. من در ابتدا قرار بود در پنج سکانس از شهرزاد ۳ به ایفای نقش بپردازم ولی این پنج سکانس در انتها به بیست و پنج سکانس تبدیل شد و من خوشحالم از اینکه این ریسک درست را انجام دادم و خوشبختانه تمام ایده هایی که من به فتحی می دادم از سوی وی قبول میشد. انعطاف فتحی باعث شد من در ایفای این نقش تمام انرژی خود را خرج کنم.

و حالا از این ریسک و بازی در شهرزاد ۳ راضی هستید؟
سعیدی: ریسک من جهت بازی در نقشی کوتاه و به عنوان بازیگر میهمان جواب داد و در انتها دیدیم که شخصیت الیاس به یکی از کاراکترهای نیرومند و کلیدی در کنار امیر جعفری تبدیل شد. این موفقیت تا حدی بود که بسیاری این روزها می پرسند شما آیا در قسمت های قبلی این سریال نبودید. این بدان معناست که من کارم را انجام داده ام و همین عالی ترین هدیه جهت من است.

تنها چند روز از آخر شهرزاد ۳ می گذرد و هنوز حاشیه های فراوانی در خصوص آخر این سریال وجود دارد. نظر شما در مورد این نظرات چیست؟
سعیدی: آنچه که از بازتاب ها و نظرات مردمی دریافت می شود آن است که مردم به شدت از آخر شهرزاد ۳ ناراضی هستند. البته نظرات تفاوت دارد ولی من در صفحه مجازی خودم خبر های بسیاری را دریافت کردم که می گفتند دوست داشتیم سریال بهتر تمام میشد.

پیشنهاد جالبی هم جهت انتهای سریال در میان این کامنت ها وجود داشت؟
سعیدی: نظرات متنوع و البته در نوع خود جالب بود. بسیاری می درخواست کردند که شخصیت شهرزاد و قباد در انتهای داستان به یکدیگر برسند ولی در واقع این طور نشد.

نظر شخصی شما در مورد آخر شهرزاد ۳ چیست؟
سعیدی: تصور کنید که سریالی با سه سال وقت ساخت و تولید چه انرژی فراوانی را از گروه می گیرد. کل گروه خسته شده است بودند و بالاخره این سریال باید به نحوی تمام می شد و مطمئن باشید هرجور تمام میشد بسیاری شاکی می شدند ولی من به شخصه آخر شهرزاد را دوست داشتم لیکن از بچگی دوست داشته ام که قهرمان قصه بمیرد.

شهرزاد کلکسیونی از بازیگران کاربلد سینما، تئاتر و تلویزیون بود. تجربه بازی در کنار این عزیزان چگونه بود؟
سعیدی: بی نظیر. پیش از سریال شهرزاد سابقه بازی در کنار شهاب حسینی را در فیلم سینمایی “محیا” داشتم. شهاب حسینی علاوه بر اینکه بازیگر بزرگی است بلکه انسان فوق العاده ای هست. اتفاقاً نخستین سکانس من در شهرزاد هم با شهاب حسینی بود که ما را یاد فیلم محیا انداخت. از نظر من بازی در کنار حسینی بی نظیر است.

پس از نظر شما حسینی یکی از عالی ترین بازیگران کشور عزیزمان ایران است؟
سعیدی: بعضی مواقع ما بعضی بازیگران را می بینیم که واقعاً لایق جایگاهی که به دست آورده اند نیستند ولی از نظر من شهاب حسینی استحقاق بسیار زیاد از اینها را دارد. علاوه بر حسینی بازی در کنار امیر جعفری نیز به شدت دلچسب بود لیکن جعفری با تمام زیر و بم های بازیگری آشناست و بازی در کنار او را به شدت دوست داشتم.

تجربه کار با حسن فتحی چگونه بود؟ آیا در طول اثر با وی به مشکلی برخورد نکردید؟
سعیدی: به هیچ وجه. کارگردانی حسن فتحی بی مثال هست. من تصورش را نمی کردم که تا این حد بر کار خود مسلط باشد. به عنوان مثال رابطه باعشق من با آن پرستار پیشنهاد من بود که باورم نمیشد فتحی آن را قبول کند. این نشان می دهد که وی تا چه حد متعهد به کار بوده و همچنین به گزینش بازیگران اهمیت می دهد. من از خدا می خواهم که باز هم بتوانم در کنار حسن فتحی بازی را تجربه کنم.

کمی از مشکل های بازی در نقش الیاس بگویید. اصلاً این نقش جهت شما سخت بود؟
سعیدی: بله نقش مشکل بود. دو بعدی بودن شخصیت الیاس بسیار سخت بود. الیاس در شهرزاد فردی قلچماق بود ولی در جایی کنار پرویز (امیر جعفری) به اصطلاح کوتاه می آمد و التماس می کرد. این پارادوکس جهت یک بازیگر به شدت سخت هست. الیاس نقشی کاملاً دو وجهی هست. این کاراکتر باید در طول داستان هر دو وجه را با هم پیش می برد و همین جهت من کار را سخت کرده بود.

و بالاخره راز دوام الیاس در شهرزاد ۳ چه بود؟
سعیدی: الیاس در ابتدا قرار نبود تا آخر راه شهرزاد باقی بماند ولی اصل مطلب این است که من نگذاشتم نقش به آسانی از دستم برود. حسن فتحی هم هنگامی که دید که من جهت این نقش تلاش می کنم مرا تا آخر در داستان حفظ کرد.

صحبت هایی در مورد ساخت شهرزاد ۴ گفته شده است و حتی خود حسن فتحی نسبت به ساخت این اثر ابراز امیدواری کرده هست. آیا شهرزاد ۴ ساخته می شود؟
سعیدی: فکر نمی کنم شهرزاد ۴ ساخته شود. شهرزاد ۴ ساخته نمی شود مگر اینکه بخواهند قصه را بدون شهاب حسینی ادامه دهند. به عنوان مثال شاید در شهرزاد ۴ شاهد بزرگ شدن شخصیت سالار باشیم که شبیه پدرش قباد هست. اگر قرار بر ساخت شهرزاد چهار باشد می تواند به زندگی فرزند قباد بپردازد. البته امیدوارم شهرزاد ۴ ساخته نشود چون من در فصل سوم کشته شدم و دیگر در فصل بعد نخواهم بود.

فارغ از بازی در شهرزاد ۳ شما سالیان سال در بازیگری فعال بوده اید. رمز مداومت کار شما در چیست؟
سعیدی: من از بیست و سه سال پیش در حرفه بازیگری فعالیت داشته ام و این را بدانید در مقوله بازیگری اینکه شما بتوانید به صورت مستمر بیست سال فعالیت داشته باشید ارزشمند است و اگر نه بعضی یک شبه می آیند و یک شبه هم می روند. بسیاری از بازیگران به سرعت آمده اند و مشهور شدند ولی دیگر خبری از آنها نیست.

پس موفقیت شما به علت تلاش همیشگی شما در بازیگری است؟
سعیدی: از نظر من چیزی که یک بازیگر را طی سالها در خاطره ها نگه می دارد صادقانه کار کردن در زمانه ای است که صداقت حرف اول را می زند. همه چیز مثل یک زنجیر به هم وصل است و خوبی خوبی را به همراه می آورد. من سال ۷۵ به وسیله اکبر خواجویی دیده شدم و از آن سال تا به الان خوشبختانه همواره فعالیت مداوم خود را حفظ کرده ام.

اما بسیاری از بازیگران از حضور اکثریت بعضی اشخاص ناشناخته و آماتور در بازیگری گلایه دارند. نظر شما در این باره چیست؟
سعیدی: متاسفانه بعضی در بازیگری آمده اند که این جایگاه را نمی شناسند. بسیاری مواقع با بازیگرانی روبرو می شوم که دیر به فیلمبرداری می رسند و طلبکار هم هستند و من متاسفم جهت کارگردانی که به همچنین آدمهایی بی ارزشی اجازه ورود به بازیگری را می دهد. همین کارگردانان این بازیگران بی اخلاق را پر رو کرده اند.

خود شما از نزدیک با این بی اخلاقی های موجود در سینما روبرو شده است اید؟
سعیدی: متاسفانه بله. پشت صحنه یکی از آثار بازیگری با حالتی غیر طبیعی دیر به صحنه رسید و حسابی طلبکار بود. بعد زیر گریم مرد شصت ساله ای برایش نسکافه آورد و این بازیگر بی اخلاق زیر سینی زد لیکن ادعا کرد نسکافه اش سرد است.

به نظر شما منشا این نابسامانی ها در سینمای کشور عزیزمان ایران چیست؟ این بازیگران و عوامل غیر حرفه ای با چه هدفی وارد سینما می شوند؟
سعیدی: با وجود این بازیگران که با تهیه ویلا، ماشین و اعمال ناشایست وارد کار شده است اند ما انتظار داریم که خروجی اثر مثبت باشد؟. کسانی که به تازگی به سراغ بازیگری می آیند دغدغه هنر ندارند بلکه با دغدغه ای می آیند که از گفتن آن شرم دارم. حتی بعضی با نقشه وارد بازیگری می شوند تا واکنش‌ها ناهنجارشان را با این کار انجام دهند.

آیا این بازیگران به بدنه سینما لطمه نمی زنند؟
سعیدی: بدون شک لطمه خواهند زد ولی باید بدانیم این بازیگران شاید چند روزی باشند و به واسطه پول و لابی به جایگاهی برسند ولی در واقعیت آنها تنها قارچ هایی هستند که بعد از رعد و برق به وجود آمده اند و سریع زیر دست و پا له می شوند.

این روزها و بعد از شهرزاد ۳ مشغول چه کاری هستید؟
سعیدی: خدا را شکر به تازگی پیشنهادات زیادی داشتم. به تازگی در سریال “بانوی عمارت” به کارگردانی “عزیزالله حمید نژاد” مشغول بازی شده است ام. وی پیش از این سریال فیلم سینمایی “اشک سرما” را در کارنامه داشته هست. قصه بانوی عمارت مربوط به وقت قاجار بوده و مانند سریال شهرزاد روایتی باعشق را بیان می کند. این سریال در سی قسمت ساخته شده است و به احتمال فراوان آبان ماه امسال از شبکه سوم سیما روی آنتن می رود.

و در آخر برنامه خاصی جهت بازگشت به سینما دارید؟
سعیدی: بله. علاوه بر سریال “بانوی عمارت” در فیلم سینمایی “لایه های دروغ” به کارگردانی “رامین سهراب” به ایفای نقش پرداختم که محصول یکسان کشور عزیزمان ایران و فنلاند هست. این فیلم شاید نخستین فیلم اکشن کشور عزیزمان ایران با تمام المان های این ژانر است که با حضور بدلکاران حرفه ای سینمای هالیوود ساخته می شود. علاوه بر تمام این آثار در نمایشی با زری عماد همکاری می کنم و در کل خوشبختانه این روزها بسیار درگیر و شلوغ کار و بازی هستم.

بازیگر سریال “شهرزاد ۳” گفت: با وجود این که بازیگران با تهیه ویلا، ماشین و اعمال ناشایست وارد کار شده است اند ما انتظار داریم که خروجی اثر مثبت باشد؟. کسانی که

واژه های کلیدی: سریال | سینما | سریالی | بازیگر | سینمای | بازیگری | سینمایی | بازیگران | کارگردانی | شهاب حسینی

برخی با تهیه ویلا و ماشین جهت کارگردانان بازیگر می‌شوند

برخی با تهیه ویلا و ماشین جهت کارگردانان بازیگر می‌شوند

دانلود


دانلود فایل ها

نویسنده : topsblog